Poetiškas varnos lizdas

2018-03-06

 „Provincijos varnos lizde
Sutelpa dienos visokios:
Su trupiniu meilės,
Su šapeliu skausmo,
Su želiančiom samanom
Ir ilgesiu jausmo,
Kurio nežinai dar.“

Liuda Prunskienė

Knygos sutiktuvės skaitymo entuziastams - visada malonus dalykas. O ypač pirmosios knygos.

Kovo 3 dienos popietę bibliotekos salėje rinkosi poezijos ir, tikėtina, varnų mylėtojai. "Provincijos varnos lizde" - toks yra pirmosios bibliotekininkės Liudos Prunskienė poezijos knygos pavadinimas.

Rašanti nuo paauglystės iš Gulbinų kaimo kilusi ir viešojoje bibliotekoje dirbanti L. Prunskienė, kaip sakė pati, knygos pristatymo dieną jaučiasi švenčianti it gražų jubiliejų, kai patys brangiausi žmonės yra kartu.  

Ir išties renginio dieną varnos lizdas tapo susibūrimo vieta: knygos autorę sveikino giminaičiai, klasiokai, artimieji, šeima, bendradarbiai. Savo apsilankymu knygos pristatyme autorę pagerbė sveikinimo žodį taręs ir atminimo dovaną įteikęs Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas; simboliškai autorę prieš renginį pasveikino ir vicemerė Irutė Varzienė, negalėjusi dalyvauti knygos sutiktuvėse.

Šie ir kiti sveikintojai - bibliotekos direktorė Vilmantė Vorienė ir buvęs direktorius Juozas Enskaitis, Biržų literatų klubas "Versmė", Gulbinų etnografinis ansamblis, dainininkė Justina Motiejūnaitė ir jos mama, bibliotekininkė Dalia Motiejūnienė, dainavusios kartu - varnos lizdą pripildė šilumos ir nuoširdumo.

Knygos "Provincijos varnos lizde" tiražas nėra labai didelis. Autorė L. Prunskienė sako dovanosianti knygą tiems, kurie ją ir jos kūrybą išties supranta, ir kuriems jos knygos išties reikia.


Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos informacija