Saulė Paltanavičiūtė - Lietuvos gamtos rekordininkai
Saulė Paltanavičiūtė - Lietuvos gamtos rekordininkai
 

Vaikams nuo 6 metų ir visai šeimai.
Biologė Saulė Paltanavičiūtė kviečia pažinti Lietuvos gamtos rekordus ir rekordininkus. Sužinosite įdomybių ne tik apie išskirtinius žinduolius, paukščius, varliagyvius, žuvis, vabzdžius, bet ir apie augalus bei grybus. Patirsite ne tik, kas Lietuvos gamtoje didžiausi, gudriausi, gražiausiai muzikuoja, bet ir kas tingiausi, elgiasi keisčiausiai ir ko verčiau pasisaugoti. Knygoje gausu Lietuvos gamtos nuotraukų – dalį jų padarė pati autorė.

Koks Lietuvos gyvūnas pats greičiausias visame pasaulyje?

Kokio augalo lotyniškame pavadinime puikuojasi Lietuvos vardas?

Koks Lietuvos paukštis išgąsdintas apsimeta gyvate?

Ar Lietuvoje gyvena banginiai?

Kokių augalų uogos yra mirtinos?

Ar žinai atsakymą bent į vieną klausimą? Kartais išmanome daugiau apie pasaulio gamtą nei apie augančius ir gyvenančius čia pat, mūsų kieme. Štai paukščių Lietuvoje aptikta per 400 rūšių, o vabzdžių – net apie 18 000 rūšių! Ir visi jie išskirtiniai ir įdomūs! Lietuvos gamta pilna paslapčių, o augalai ir gyvūnai turi ypatingų gebėjimų.

„Lietuvos gamtos rekordininkai“:

• knyga bus įdomi ne tik vaikams, bet ir visai šeimai;

• atskleidžia Lietuvos gyvūnijos, augalijos ir grybų įvairovę;

• gausiai iliustruota gyvosios gamtos nuotraukomis;

• parašyta trumpai, nesudėtingai ir informatyviai;

• skatina pažinti, vertinti ir tausoti gamtą.

Saulė Paltanavičiūtė – Meksikoje gyvenanti biologė ir aplinkosaugininkė, parašiusi daug straipsnių apie keliones ir gamtą, pažintinių knygų vaikams. Gyvąją džiunglių gamtą galite pamatyti jos knygoje „Džiunglių istorijos“, o Meksikos kultūrą patirti knygoje „Meksika Marija“.