Stuart MacBride - Skerdykla

Škotų rašytojas Stuart MacBride sukūrė jau daugiau nei penkiolika istorijų apie seržantą detektyvą Loganą Makrėjų. Ir panašu, kad neketina sustoti. „Skerdykla“ – ketvirtoji serijos dalis, kuri ir vėl kviečia į Aberdyną.
Inspektorius detektyvas Loganas Makrėjus ir vėl kovoja su nusikalstamumu bei grėsme Aberdymo gatvėse. Šį kartą miestas ypač įsibaiminęs. Prieš daugiau nei dvidešimt metų policija sulaikė serijinį žudiką vadinamą Skerdiku, kuris įvykdė daugybę žmogžudysčių visoje šalyje. Tačiau dėl teisinių procesų šis nusikaltėlis buvo paleistas į laisvę ir dingo. Kai Aberdyno uoste pasirodo konteineris su žmogaus kūno dalimis, darosi aišku, kad šiurpą kelianti istorija kartojasi.
Loganas Makrėjus kartu su mažiau patyrusiu kolega įsivelia į gaudynęs, kokių jų miestas dar niekad nematė. Žudiką sekančią komandą viena po kitos ištinka nesėkmės, pradeda dingti anksčiau su šia byla dirbę žmonės, o mieste randama vis daugiau kūno dalių. Darbo nepalengvina ir visur sekiojantys bei savo nosį kaišantys BBC darbuotojai, kurie ketina sukurti dokumentinį filmą apie amžiaus žudiką ir jo istoriją.
Dvidešimt metų saugomos paslaptys kyla į viršų ir detektyvui Loganui Makrėjui aišku tik viena – Aberdynas niekada nebebus toks, koks buvo.
Detektyvas „Skerdykla“ įtraukia dar labiau, nei ankstesnės šios knygų serijos dalys! Šioje knygoje daugiausiai dėmesio skiriama vienam nusikaltimui ir serijinio žudiko paieškoms. Serijos veikėjai su kiekviena dalimi tampa vis įdomesni. Knyga gana niūri ir tamsi, tačiau pagardinta puikiais juokeliais. Ir dar – apžvalgininkai įspėja neužkandžiauti!
Jei jums patinka aštrūs detektyviniai trileriai su gera humoro doze, privalote perskaityti Stuart MacBridge knygas. Autorius yra šio žanro virtuozas, o tai įrodo vis didėjančios jo kūrybos gerbėjų minios.