Leigh Bardugo - Šešetas varnų. Dvilogijos 1-oji knyga

„Šešetas varnų“ – maginės fantastikos knyga, kurią sukūrė žanro profesionalė Leigh Bardugo. Rašytoja išgarsėjo Grišų trilogija, kurios personažams teko gelbėti pasaulį nuo tamsos bei jos kūrėjo. „Šešetas varnų“ – visiškai atskira istorija, pradedanti naują seriją, kuri vyksta tame pačiame grišų pasaulyje, tačiau kitoje vietoje ir kitu laiku.
„Šešetas varnų“ seka šešis pagrindinius veikėjus. Kriminalinio pasaulio atstovas Kazas Brekeris susivilioja pasiūlymu gauti milžinišką sumą pinigų, jei iš Ledo rūmų pagrobs įkaitą – mokslininką, kuris moka sukurti grišų galias sustiprinantį narkotiką. Šių žinių gviešiasi visas pasaulis. Tiesa, Ledo rūmai yra labiausiai saugoma vieta, tačiau Kazas yra įsitikinęs, kad gali ją įveikti, jei tik surinks reikiamą komandą.
Jis užverbuoja narę, kuri sugeba įlipti į aukštus pastatus. Tyli, stipri mergina kadaise buvo pagrobta ir parduota į viešnamį. Komandoje atsiranda ir snaiperis, kuris labiausiai gyvenime mėgsta lošti. Nina – vienintelė griša. Dar prisijungia buvęs kareivis ir itin protingas, tačiau drovus inžinierius ir išradėjas. Kiekvienas knygos veikėjas yra skirtingos rasės, kilmės ir turi tiek daug sluoksnių, gerų ir blogų savybių, kad tampa tikru iššūkiu skaitytojams. Taip pat veikėjams teks pasitikėti vieni kitais, o dėl praeities išdavysčių tai bus nelengva.
Autorės Leigh Bardugo suburta komandą sudaro vien nusikaltėliai, tačiau jie greitai nusipelno simpatijų. Iš tiesų primena filmą „Oušeno vienuoliktukas“, tik veikėjams teks įveikti magijos ir intrigų kupino pasaulio pavojus. Vienoje „Goodreads“ apžvalgoje skaitytoja žaismingai rašo, kad šalutinis šios knygos efektas yra širdies permušimai, dehidratacija ir dusulys, nes pamirštama kvėpuoti, kyla jaudulys, o siužetas taip įtraukia, kad nuo knygos atsitraukti nesinori nė akimirkai.
Maginės fantastikos knygos „Šešetas varnų“ istorija vyksta mieste, kurį įkvėpė Amsterdamas, o laikotarpis primena XVII amžiaus Nyderlandus. Populiarią ir atsiliepimuose giriamą seriją sudaro dvi dalys, nors yra gandų, kad autorė Leigh Bardugo parašys ir trečią.