Hilary Mantel - Veidrodis ir šviesa (Trilogijos „Vilko dvaras“ 3-ioji knyga)

Romanas „Veidrodis ir šviesa“ užbaigia rašytojos Hilary Mantel istorinių knygų trilogiją, kurią pradėjo „Vilko dvaras“ ir tęsė „Įveskite kaltinamuosius“. Knygų siužetas nukelia į XVI amžiaus Angliją ir sukasi aplink karaliaus Henriko VIII patarėją Tomą Kromvelį.
Tomas Kromvelis – žymi istorinė asmenybė. Nekilmingas vyras, kuris savo proto ir ambicijų dėka iškilo iki dešiniosios karaliaus Henriko rankos. Kadaise jis padėjo valdovui nutraukti ilgametę santuoką su Kotryna ir susituokti su žaviąja Ana Bolin. Tačiau ir ji nepateisino karaliaus lūkesčių ir trečioje serijos dalyje Henrikas jau džiaugiasi nauja santuoka su Džeine Seimūr. Tuo tarpu Tomas Kromvelis ir toliau skinasi kelią į valdžios Olimpą.
Anglija išgyvena neramias dienas. Šalies šiaurėje kyla maištai, varžovai rezga intrigas, o Henriko VIII sprendimai ne visada įmanomi. Visgi Tomas Kromvelis nepasiduoda, nes jį į priekį varo naujos Anglijos ir reformų vizija.
Rašytoja Hilary Mantel romane „Veidrodis ir šviesa“ talentingai užbaigia ankstesnėse knygose pradėtą Tomo Kromvelio portretą. Šis veikėjas buvo puikus politikas, mylintis šeimos žmogus, geras diplomatas ir ištikimas draugas. Jis drįso stoti prieš laikmečio normas ir užėmė reikšmingą vietą visos Europos istorijoje.
„Veidrodis ir šviesa“, kaip ir visa trilogija, yra sluoksniuota istorija apie XVI amžiaus Angliją. Autorės talentas leis pasinerti į to meto aplinką: įsijausti į situacijas, užuosti, pajusti, išgirsti. Pirmosios dvi knygos buvo apdovanotos prestižine „Man Booker“ premija ir autorė tapo pirmąja moterimi, pelniusia ją du kratus. Nedaug trūko ir iki naujo rekordo, nes „Veidrodis ir šviesa“ taip pat pateko į ilgąjį nominantų sąrašą.