Ilona Ežerenytė-Gė
Ilona Ežerenytė-Gė
 

Didaktinių tonų ir socialinės kritikos nestokojanti pasaka mįslingu pavadinimu „Gė“ kviečia mažuosius susipažinti su žvirbleliu, kuris manosi esąs labai gudrus ir protingas. Nors ir pavojinga bei draudžiama, jis įsigudrina apsigyventi didžiuliame prekybos centre. Juk čia yra visko, ko reikia – jį net pernelyg sočiai lankytojai privaišina trupiniais, čia, pasirodo, visai saugu ir jauku. O už vis puikiausia, kad visi juo taip žavisi, kad jis net tampa prekybos centro žvaigžde ir yra fotografuojamas reklamai!
Tapęs prekybos centro pramogų dalimi žvirblis gauna naują vardą – Gė. Kodėl Gė? Nes tai prekybos centro ženklas – milžiniška G raidė. Turbūt ne man vienai iš karto kyla asociacija su „Gariūnais“…
Knygoje kritikuojamas filisteriškas gyvenimo būdas, mėgavimasis tuštybe, prigimties ir laisvės iškeitimas į patogumą. Tačiau žvirbliui suteikiama proga susiprasti ir jis ja pasinaudoja – gelbėdamas kitą, išgelbsti ir save.
Pasaka neilga, tačiau talpi, tinkama ir mažesniems vaikams, ir pradinukams. Vaikams nuo 4 metų.
Ilona Ežerinytė – geriau žinoma kaip knygų paaugliams „Sutikti eidą“, „Verksnių klubas“, „Skiriama Rivai“ autorė. O ši knyga jos knyga yra antra mažesniems skaitytojams.