Fredrik Backman - Mes prieš jus

Bestselerio „Gyveno kartą Uvė“ autoriaus Fredrik Backman romanas „Mes prieš jus“ yra knygos „Lokių miestas“ tęsinys. Skaitytojai vėl susitiks pamėgtus veikėjus, tarp kurių pagrindinis – ledo ritulys.
Bjornstadas, dar vadinamas Lokių miestu, yra maža gyvenvietė Švedijos glūdumose. Žmonės čia gyvena paprasti. Ir darbai jų paprasti. Tačiau svajonės didelės, o bendruomenę ilgą laiką vienijo bendra meilė. Meilė ledo rituliui ir vietinei komandai. Tačiau vienas nutikimas pernai suskaldė gyventojus. Kaimynas stojo prieš kaimyną, draugas prieš draugą, kolega prieš kolegą. Senieji žaidėjai išėjo į artimiausio miesto Hedo ledo ritulio komandą, o vietinis klubas, netekęs investuotojų, stovi ant išnykimo ribos.
Tačiau netikėtai sužimba viltis. Atsiranda gelbėtojas, pasiryžęs ne tik prikelti Bjornstado fabriką, bet ir komandą. Šią treniruoti apsiima nauja trenerė, iš žaidėjų reikalaujanti būti geriausiais. Benjis tampa kapitonu, o aplink jį ir Amatą, greičiausią ledo ritulio žaidėją, buriasi nauja komanda.
Artėjanti kova su buvusiais draugais, o dabar mirtinais priešais iš Hedo komandos, įtampą augina iki spragsėjimo, o miestelį vėl supurto nelaimė. Kai bus įmuštas paskutinis įvartis, vienas Bjornstado gyventojas mirs, o abiejų miestų gyventojai bus priversti susimąstyti, ar po visko į mylimą žaidimą bus galima žiūrėti paprastai: ledas, dveji vartai, dvi komandos ir nieko daugiau. Mes prieš jus.
Rašytojas Fredrik Backman pasakodamas iš pažiūros paprastas istorijas moka besti giliai. Jis skaitytojus priverčia pajusti viską, ką jaučia veikėjai. Nesvarbu ar tai Uvė iš „Gyveno kartą Uvė“, ar Brita Marija iš „Čia buvo Brita Marija“ ar Benjis iš „Lokių miesto“. Autorius nagrinėja šeimų, draugų ir bendruomenių santykius, stulbina įžvalgomis apie gėrį ir blogį, žmogaus prigimtį, stereotipus, susikaustymą, meilę ir draugystę. Fredrik Backman knygų siužetai, pagardinti įtampa ir subtiliu humoru, visada nustebina ir įkvepia tikėjimo.