Jurga Šeduikytė, Gintaras Šmatavičius - Lipt stogais ir žiūrėt žemyn. Terapinė knyga apie santykį su savimi, kitu ir pasauliu

„Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“ – epistolinio žanro knyga. Jos pavadinimas – Jurgos Šeduikytės dainos „Nebijok“ eilutė. Būtent šis kūrinys išgarsino Jurgą ir yra tarsi jos vizitinė kortelė. Autoriai sako, kad pirmoji pavadinimo dalis nusako Jurgos poziciją, o antroji – psichologo Gintaro Šmatavičiaus.
Knygos aprašyme teigiama, kad daugelis žmonių yra valdomi įvairių visuomeninių stereotipų, nuostatų, įdiegtų vertybių rėmų. Autoriai kviečia išdrįsti pažvelgti į savo vidų ir pamėginti tuos rėmus išplėsti, suprasti supantį pasaulį bei paieškoti priežasčių, kodėl kartais gyvenime nesiseka taip, kaip tikimės, kas lemia konfliktus, skyrybas ir kitus dalykus, kurių paprastai norėtume išvengti. „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“ – terapija, kuri padės suprasti save.
Autoriai tarsi susirašinėja laiškais ir kalbasi įvairiomis temomis. Apie vyrus ir moteris, izoliaciją, pinigus, santykius su aplinkiniais, lytiškumą, laisvę, meilę, pavydą, baimę dėl ateities, lūkesčius, kūrybą, savigraužą, mirtį, savivertę. Tai temos, kurios aktualios kiekvienam žmogui. Baimių turime visi, problemų taip pat, tačiau retas drįsta kreiptis į psichologą. Gintaro Šmatavičiaus atsakymai padės susivokti ir rasti daug atsakymų.